Zamknij

Co szykuje Donald Tusk? Będzie miał „coś ciekawego do powiedzenia”

16.04.2019 13:47
Donald Tusk
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Donald Tusk zapowiedział, że podczas najbliższej wizyty w Polsce będzie miał „coś ciekawego i ważnego do powiedzenia”. Jak mówił, będzie to dobry czas, by mówić między innymi o konstytucji i wolnych wyborach. 

Donald Tusk zaplanował wizytę w Polsce na 3 maja. O swoich planach szef RE opowiedział dziennikarzom w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. 3 maja jest dla mnie też osobiście bardzo ważnym świętem. Tak naprawdę całą swoją aktywność publiczną właściwie zaczynałem od nielegalnych manifestacji czczących rocznicę konstytucji” – tłumaczył.

Myślę, że jest bardzo dużo dobrych powodów, dla których powinniśmy się 3 maja spotkać i powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konstytucji, miejsca Polski w Europie – jest to przecież też rocznica przystąpienia do UE – i o znaczeniu wolności, i o wolnych wyborach. Widzę same dobre powody, aby właśnie tego dnia spotkać się z zainteresowanymi i szczególnie wszystkich zapraszam na Uniwersytet Warszawski.

Zobacz także

Donald Tusk w Polsce

Czy wizyta w Polsce będzie elementem kampanii wyborczej? Na to pytanie Tusk nie odpowiedział, choć podkreślił, że tego dnia będzie miał „coś ciekawego i ważnego do powiedzenia”.

Jednocześnie Tusk zaprosił wszystkich chętnych do wysłuchania jego wykładu na Uniwersytecie Warszawskim „Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach”. Współorganizatorem spotkania jest magazyn „Liberte”. Aby wziąć w nim udział, trzeba się wcześniej zarejestrować tutaj.

RadioZET.pl/PAP