Zamknij

Tusk w mundurze SS. Giertych składa wniosek do prokuratury ws. znieważenia

Redakcja
29.04.2017 14:23
Tusk w mundurze SS. Giertych składa wniosek do prokuratury ws. znieważenia
fot. East News

Wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie znieważenia Donalda Tuska przez konsula honorowego w Akron w Ohio składa do Prokuratury mecenas Roman Giertych. Konsul w Stanach Zjednoczonych Maria Szonert-Bienienda na portalu społecznościowym Facebook zamieściła fotomontaż zdjęcia Tuska w mundurze SS-mana.

O wysłaniu wniosku do prokuratury Giertych poinformował w sobotę na Twitterze. Fotomontaż, który Szonert-Binienda zamieściła kilka dni temu na swym profilu na Facebooku, adwokat określił jako "haniebny".

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- To niedopuszczalne, aby osoba pełniące taką dopuszczała się takiej mowy nienawiści - mówi Radiu ZET Roman Giertych. Swój wniosek wysłał do prokuratury pocztą. Domaga się w nim wszczęcia postępowania z urzędu.

MSZ zapewnia, że wczoraj Szonert-Binienda oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Zadeklarowała, że w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego, całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych. Szonert-Binienda jest żoną Wiesława Biniendy, czołowego „eksperta smoleńskiego” Antoniego Macierewicza.

RadioZET.pl/DG