Zamknij

Donald Tusk wezwany na rozprawę ws. katastrofy smoleńskiej

Redakcja
04.01.2018 20:53
Tusk
fot. East News

Donald Tusk otrzymał wezwanie, aby stawić się przed sądem na rozprawie dot. katastrofy smoleńskiej. Czy b. premier ostatecznie na nią dotrze?

Rozprawę przed Sądem Okręgowym w Warszawie zaplanowano na 23 kwietnia o godz 10. Przesłuchanie byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej - jak informuje stołeczna "Wyborcza" - ma się odbyć bezpośrednio przed sądem, a nie - jak wcześniej sugerowano - w drodze wideokonferencji.

Przesłuchanie Tuska odbędzie się na wniosek pełnomocników kilkunastu rodzin ofiar smoleńskich, którzy złożyli w sądzie prywatny akt oskarżenia dot. okoliczności katastrofy. Na ławie oskarżonych zasiada w tym procesie b. szef kancelarii premiera Tomasz Arabski oraz dwoje jego ówczesnych podwładnych i dwoje pracowników polskiej ambasady w Moskwie.

Zobacz także

"Przedstawiono im zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych przy organizacji lotu do Smoleńska. Grozi im do trzech lat więzienia. Nie przyznają się do winy. Proces trwa od marca 2016r. Podczas 20 rozpraw sąd przesłuchał kilkudziesięciu świadków" - czytamy w artykule.

Adwokat Arabskiego przyznaje, że wezwanie dla Tuska to "przeciąganie sprawy", bez znaczenia i wpływu na końcowe rozstrzygnięcie sądu.

RadioZET.pl/warszawa.wyborcza.pl/MP