Zamknij

Tusk wraca do polskiej polityki? Trzaskowski spotkał się z nim w Brukseli. Teraz komentuje

Redakcja
20.02.2019 10:51
Tusk wraca do polskiej polityki? Trzaskowski spotkał się z nim w Brukseli. Teraz komentuje
fot. AP/Associated Press/East News

– Nie ma żadnego Ruchu 4 czerwca, nie ma żadnej budowy nowej partii politycznej – podkreślił w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po doniesieniach o budowie Ruchu 4 czerwca – nowego ugrupowania, które miało zostać powołane właśnie przez szefa Rady Europejskiej.

Rafał Trzaskowski dementuje krążące od początku lutego sugestie, że obchody rocznicy 4 czerwca mają być dla opozycji punktem startowym do bitwy o Sejm, a w sprawę zaangażowany jest bezpośrednio szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Według „Rzeczpospolitej” 4 czerwca może powstać też nowy projekt polityczny. „Robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca” – twierdził rozmówca „Rz”. O te doniesienia Trzaskowski pytany był w środę w TVN24 – zwłaszcza że niedawno doszło do jego spotkania z Tuskiem w Brukseli.

Zobacz także

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski rozmawiali w Brukseli

– Ja z Tuskiem rozmawiałem, ale nie o żadnym Ruchu 4 czerwca. To ciekawe, że żyjemy w jakiejś bańce medialnej, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością – odparł polityk. „Jasno pisaliśmy, po co tam byliśmy. Byliśmy tam po to, żeby walczyć o pieniądze dla dużych miast, które PiS chce zlikwidować” – podkreślił prezydent Warszawy.

– Nie ma żadnego Ruchu 4 czerwca, nie ma żadnej budowy nowej partii politycznej. Każdy poważny polityk, każdy poważny samorządowiec w Polsce orientuje się na poważne siły polityczne w kraju. Natomiast tego typu miraże, moim zdaniem, są robione tylko i wyłącznie na użytek wewnętrzny, po to, żeby dziennikarze mieli o czym pisać. Ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – podkreślił Trzaskowski.

Zobacz także

Dopytywany, czy wyklucza scenariusz, że Donald Tusk wróci do polskiej polityki po wyborach europejskich, ale przed wyborami parlamentarnymi, Trzaskowski odpowiedział: „Na pewno nie po to, żeby tworzyć nową partię polityczną”. Jak dodał, nie wyklucza, że Tusk wróci po wyborach parlamentarnych. „Ale myślę, że taka decyzja nie zapadła” – zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/MK