Zamknij

Donald Tusk zatrzymany przez policję. Interia: Stracił prawo jazdy

20.11.2021 13:44
Donald Tusk zatrzymany przez policję
fot. PAP

Donald Tusk stracił prawo jazdy - poinformowała w sobotę Interia. Jak ustalił portal, lider PO jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/godz. Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie).

Donald Tusk zatrzymany przez policję. Informację podał w sobotę po południu portal Interia.

"Przed godz. 11 w miejscowości Wiśniewo (k. Mławy) policja zatrzymała 64-letniego kierowcę skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Zostało mu zabrane prawo jazdy i dostał mandat" - przekazała Interii rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

Donald Tusk zatrzymany przez policję

Funkcjonariuszka nie potwierdziła, że chodzi o Donalda Tuska. W innych źródłach Interia ustaliła jednak, że chodzi właśnie o przewodniczącego PO. Polityk miał przyjąć mandat. 

Po południu Tusk potwierdził, że został zatrzymany za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Lider PO odniósł się do sprawy za pośrednictwem konta na Twitterze.

"Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał Tusk.

RadioZET.pl/PAP/