Zamknij

PGNiG dopłaci do wymiany starego pieca na gazowy. Znamy szczegóły

Redakcja
05.04.2018 13:57
Smog
fot. Archiwum RadioZET.pl

Rusza program dopłat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Posiadacze starych pieców mogą liczyć na dopłaty w wysokości nawet 3 tys. złotych, gdy zdecydują się na wymianę pieca na gazowy.

Z programu skorzystać może 11 tys. mieszkańców. — Koszty gazu dla gospodarstw domowych od 2015 roku spadły o 11 proc. Polska musi zwiększyć dostępność gazu, który jest paliwem ekologicznym i niskoemisyjnym — mówi szef resortu energii, Krzysztof Tchórzewski.

Dopłaty do pieców

Nie wszyscy mogą liczyć jednak na wysokie dopłaty. W ramach ogólnopolskiego programu PGNiN „Dofinansowanie nawet do 3 tys. zł” dopłaty na wymianę kotła gazowego na ekologiczne ogrzewania gazowe może uzyskać 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1 tys. zł. na zakup kotła, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na wyższe dofinansowanie.

Wymiana pieców na gazowe

Wnioski o dopłaty można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja 2018 r. Zgodnie z założeniami zainteresowani dofinansowaniem będą musieli zlikwidować dotychczasowe piece i kupić gazowy piec kondensacyjny. — Oprócz wymiany pieców beneficjenci programu muszą zawrzeć ze spółką trzyletnią umowę na dostawy gazu do celów grzewczych — mówi prezes PGNiG Obrót Henryk Mucha.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PGNiG/strz