Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PGNiG dopłaci do wymiany starego pieca na gazowy. Znamy szczegóły

05.04.2018 13:57
xxx wiadomosci

Rusza program dopłat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Posiadacze starych pieców mogą liczyć na dopłaty w wysokości nawet 3 tys. złotych, gdy zdecydują się na wymianę pieca na gazowy.

Smog fot. Archiwum RadioZET.pl

Z programu skorzystać może 11 tys. mieszkańców. — Koszty gazu dla gospodarstw domowych od 2015 roku spadły o 11 proc. Polska musi zwiększyć dostępność gazu, który jest paliwem ekologicznym i niskoemisyjnym — mówi szef resortu energii, Krzysztof Tchórzewski.

Dopłaty do pieców

Nie wszyscy mogą liczyć jednak na wysokie dopłaty. W ramach ogólnopolskiego programu PGNiN „Dofinansowanie nawet do 3 tys. zł” dopłaty na wymianę kotła gazowego na ekologiczne ogrzewania gazowe może uzyskać 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1 tys. zł. na zakup kotła, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na wyższe dofinansowanie.

Wymiana pieców na gazowe

Wnioski o dopłaty można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja 2018 r. Zgodnie z założeniami zainteresowani dofinansowaniem będą musieli zlikwidować dotychczasowe piece i kupić gazowy piec kondensacyjny. — Oprócz wymiany pieców beneficjenci programu muszą zawrzeć ze spółką trzyletnią umowę na dostawy gazu do celów grzewczych — mówi prezes PGNiG Obrót Henryk Mucha.

RadioZET.pl/PAP/PGNiG/strz

Oceń