Doradca Andrzeja Dudy ma zostać nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych

Redakcja
19.06.2017 15:55
GPW
fot. East News

Doktor nauk ekonomicznych Marek Dietl został wybrany na nowego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To między innymi społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Jego kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego.

Na początku roku KNF przez 2 miesiące nie chciał powołać na to stanowisko Rafała Antczaka, co zakończyło się jego rezygnacją. Jak będzie teraz?

Tym razem doszło do porozumienia skłóconych środowisk skupionych wokół wicepremiera Mateusza Morawieckiego i prezesa NBP Adama Glapińskiego, bo nie jest tajemnicą, że to właśnie prezes banku centralnego maczał palce w utrąceniu kandydatury Antczaka.

Dietl to kandydat wysunięty przez wicepremiera, ale nie bez znaczenia jest też tu fakt, że był doradcą prezydenta. Po 3 miesiącach bezkrólewia na giełdzie wszyscy mają już tego dosyć i oczekują, że Dietl wyrwie warszawski parkiet z zastoju i marazmu.

Kandydat na nowego prezesa GPW ma dużo szczęścia. Może wprowadzać na giełdę właściciela sieci komórkowej Play, firmę Play Communications, która w ubiegłym roku miała prawie 55 milionów abonentów i użytkowników korzystających z telefonii "na kartę".

RadioZET.pl/MaG/MP