Zamknij

Ameryka chce być naszym przyjacielem. Doradca Trumpa: Polska może być pewna przyjaźni z USA

Redakcja
22.03.2017 12:25
Donald Trump
fot. PAP/EPA

Polska może być pewna, że jej przyjaźń i długoletni związek ze Stanami Zjednoczonymi zostaną zabezpieczone przez obecną administrację - mówi doradca prezydenta Donalda Trumpa Ralph Reed. Jak ocenia, relacje Moskwa-Waszyngton "to będzie trudny związek".

Ralph Reed to szef komitetu doradczego ds. religii prezydenta Donalda Trumpa. Przybył do Polski w ramach wizyty studyjnej dla chrześcijańskich liderów politycznych, dziennikarzy i artystów z USA, którą wspólnie zorganizowało MSZ i Fundacja Jonny'ego Danielsa "From the Depths", zajmująca się relacjami Polaków i Żydów. Doradca Trumpa rozpoczął swoją wizytę w piątek od spotkania z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Donald Trump będzie dobrym prezydentem USA?

Liczba głosów:

W rozmowie z PAP Reed mówił o przyszłości polsko-amerykańskich relacji w kontekście zapowiadanej przez nową administrację USA poprawy stosunków z Moskwą.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Reed powrócił do wystąpienia wiceprezydenta Mike'a Pence'a na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, który potwierdził wsparcie USA dla NATO. Doradca Trumpa zauważył, że było to stanowisko zgodne z oficjalną polityką obecnej administracji.

RadioZET.pl/PAP/MP