Zamknij

Na polskiej granicy zatrzymano Austriaka, który zabijał rannych i więźniów w Donbasie

Redakcja
01.05.2017 10:45
Dorohusk: Na granicy zatrzymano Austriaka, który zabijał w Donbasie
fot. Straż graniczna

Straż Graniczna zatrzymała w Dorohusku 25-letniego Austriaka poszukiwanego w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na wschodniej Ukrainie; prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup - poinformowała PAP w niedzielę SG.

Poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości mężczyzna został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę na terenie drogowego przejścia w Dorohusku, gdy próbował wyjechać z Polski. - Cudzoziemiec jest poszukiwany w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na terenie wschodniej Ukrainy, gdzie prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup - powiedział PAP rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dariusz Sienicki.

Zobacz także

- Aktualnie pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Austrii - poinformował. Jak podkreślił Sienicki, zatrzymanie 25-latka było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

RadioZET.pl/PAP/MAAL