Zamknij

Zaginęła 13-letnia Dorota. Służby proszą o pomoc w poszukiwaniach

27.07.2022 18:54

Policjanci z Tarnowskich Gór (woj. śląskie) poszukują 13-letniej Doroty Kaczmarczyk. Dziewczynka w niedzielę 24 lipca wyszła z domu i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Na stronie komendy opublikowano jej wizerunek i rysopis.

Zaginęła 13-letnia Dorota
fot. screen KPP w Tarnowskich Górach

Dorota Kaczmarczyk zaginęła na Śląsku w niedzielę po południu. 13-latka wyszła ze swojego domu w Zbrosławicach około godziny 14 i do tej pory tam nie wróciła. Nie nawiązała też kontaktu z rodziną.

O zaginięciu dziecka poinformowała policję matka nastolatki. Z dotychczasowych ustaleń kryminalnych wynika, że Dorota była widziana na dworcu autobusowym w Bytomiu w towarzystwie innych osób.

Zaginęła 13-letnia Dorota. "Nie była w stanie zagrożenia życia"

- Być może nadal przebywa na terenie woj. śląskiego. Według naszych ustaleń, opuszczając dom, nie była w stanie zagrożenia życia. Liczymy na to, że upowszechnienie jej wizerunku przez media pomoże w ustaleniu miejsca pobytu – powiedział PAP oficer prasowy tarnogórskiej policji starszy sierżant Kamil Kubica.

Policjanci rozpowszechnili wizerunek i rysopis zaginionej. 13-latka ma 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma długie włosy koloru brązowego oraz niebieskie oczy. W chwili zaginięcia była ubrana w krótkie, czarne spodenki, czerwoną bluzkę na ramiączkach i czarno-złote buty.

AKTUALIZACJA:

W piątek policja odnalazła 13-letnią Dorotę. Dziewczynka przebywała u znajomego w Sosnowcu. Cała i zdrowa wraca do domu - podała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Anna Gumułka/KPP w Tarnowskich Górach/Twitter