Wojna z Rosją? Dr Anna Materska-Sosnowska: to co ostatnio mówił minister Macierewicz... [WIDEO]

Redakcja
02.01.2018 19:47
Wojna z Rosją? Dr Anna Materska-Sosnowska: to co ostatnio mówił minister Macierewicz... [WIDEO]
fot. Radio ZET

Gościem wtorkowego ''Popołudnia z Radiem ZET'' była dr Anna Materska-Sosnowska, która opowiedziała, co może wydarzyć się w polskiej i światowej polityce w 2018 roku. 

Dr Anna Materska-Sosnowska w Popołudniu z Radiem ZET

Politolog z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z Romanem Osicą zapowiedziała, że rok 2018 będzie obfity w ważne wydarzenia polityczne, a planowana rekonstrukcja rządu jest nieistotna. - Nie sądzę, że nastąpi zdecydowana zmiana rządu lub jego wizerunku - dodała. 

Dr Anna Materska-Sosnowska powiedziała, że marcowe wybory prezydenckie w Rosji to przykrywka, a ich przebieg nie ma nic wspólnego z demokratycznym zasadami. - To odświeżenie mandatu - mówiła lakonicznie. Oceniając relację na linii Warszawa-Moskwa stwierdziła, że Rosja się nami nie zajmuje, czego dowodem jest brak życzeń noworocznych od Putina.

Roman Osica dopytywał, czy jesteśmy bliżej wojny z Rosją i czy jest ona w ogóle możliwa - Nie używałabym takich pojęć. Jednak specjaliści twierdzą, że to, co ostatnio mówił minister Macierewicz, było absolutnie na wyrost i niepotrzebne - skomentowała. 

Zdaniem politolog, PiS robi łaskę prezydentowi ws. referendum konstytucyjnego, a brak kampanii informacyjnej jest niepoważnym traktowaniem. Co o terminie hucznie zapowiadanego ślubu księcia Harry'ego sądzi dr Anna Materska-Sosnowska? ZOBACZ w wideo poniżej.

RadioZET.pl/DG