Zamknij

Poszli na grzyby i zaginęli. Policja odnalazła ciała małżonków

17.09.2022 18:46

Makabryczny finał poszukiwań pary ze Staszowa. Małżonkowie wyszli na grzyby i nie dawali znaku życia. Dzień później policja odnalazła ich ciała.

policja
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z komendy w Staszowie (woj. świętokrzyskie) otrzymali zgłoszenie o zaginięciu małżeństwa w piątek późnym wieczorem. Służby zaalarmowała 33-letnia córka pary zaniepokojona, że jej rodzice nie wrócili na noc do domu.

Makabra w Staszowie. Małżonkowie poszli na grzyby, nie żyją

- Kobieta poinformowała, że jej rodzice: 60-letni ojciec i 55-letnia matka w piątkowe popołudnie wybrali się do lasu na grzyby i do tej pory nie wrócili. Dodawała, że nie kontaktowali się z rodziną i nie odbierają telefonów – przekazała Joanna Szczepaniak, rzeczniczka prasowa staszowskiej policji w rozmowie z portalem "Echo dnia".

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, a patrole sprawdzały drogi wjazdowe do okolicznych lasów. W sobotę około godz. 9 rano na leśnej ścieżce policjanci znaleźli pozostawiony samochód, który należał do zaginionego małżeństwa. Niestety, finał historii jest tragiczny. W środku była zaginiona kobieta, która nie dawała oznak życia.

- Zaalarmowano wszystkie jednostki z terenu miasta, rozpoczęły się poszukiwania męża kobiety. Niedługo później, w odległości około 50 metrów od pojazdu, w zaroślach znaleziono ciało mężczyzny, był to poszukiwany 60-latek. Mężczyzna nie żył – przekazała oficer prasowa "Echu dnia".

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady i wyjaśniają okoliczności tragedii. Nie wykluczają żadnego scenariusza. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że mogło to być rozszerzone samobójstwo. W najbliższych dniach ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok pary.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Echo dnia"