Zamknij

Dramatyczne sceny nad Bałtykiem. Paralotnia wleciała w ludzi na plaży

05.08.2022 07:08

Na plaży w Chłopach doszło do wypadku z udziałem paralotni. Pilot miał stracić panowanie nad maszyną w wyniku niekontrolowanego porywu wiatru. Gdy spadał, śmigło paralotni miało uderzyć w kobietę na plaży.

Chłopy. Wypadek z udziałem paralotni na plaży
fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER, Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 20. Pilot paralotni miał awaryjnie lądować na plaży w Chłopach, ponieważ w wyniku porywu wiatru stracił panowanie nad maszyną. Taką wersję przedstawił funkcjonariuszom policji na miejscu zdarzenia.

Chłopy. Wypadek z udziałem paralotni na plaży

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że podczas spadania śmigło paralotni uderzyło kobietę, która z wnukami przebywała na plaży. – Z urazem ręki i nogi poszkodowana przewieziona została do szpitala – poinformowała oficer prasowa koszalińskiej policji nadkom. Monika Kosiec.

Pilot i jednocześnie właściciel paralotni nie odniósł obrażeń. Miał poinformować policję, że posiada uprawnienia do pilotażu maszyny. Stosownych dokumentów nie miał jednak przy sobie. Policja będzie weryfikować te informacje i wyjaśniać okoliczności wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP