Zamknij

Dramatyczny wypadek przy granicy z Białorusią. 6 osób rannych, lądowały śmigłowce LPR

23.08.2022 19:37

Sześć osób zostało rannych w zderzeniu samochodów na drodze krajowej nr 63 w Sławatyczach Kolonii (woj. lubelskie), niedaleko granicy z Białorusią. Wstępne ustalenia policji wskazują na nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę jednego z pojazdów. W rejonie wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu interweniowali ratownicy w śmigłowcach LPR.

Wypadek przy granicy z Białorusią na DK 63
fot. Beata Zawrzel/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Fatalny wypadek na drodze krajowej nr 63, niedaleko granicy z Białorusią. Do zderzenia pojazdów doszło przed godz. 17.

Podinsp. Beata Miszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Białej Podlaskiej poinformowała PAP, że do zderzenia samochodów osobowych doszło w miejscowości Sławatycze Kolonia, między Radzyniem Podlaskim a Sławatyczami.

Wypadek przy granicy z Białorusią. Lądowały śmigłowce LPR

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki volkswagen obywatel Mołdawii podróżował z rodziną. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki audi, mieszkańcowi gminy Sławatycze, który podróżował z córką - powiedziała policjantka.

Jak dodała, w wyniku wypadku wszyscy podróżujący – sześć osób - doznali obrażeń i zostali przetransportowani do szpitali. Na miejscu lądowały również śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak podała GDDKiA, w miejscu zdarzenia obowiązuje obecnie ruch wahadłowy. Koniec utrudnień przewiduje się na godzinę 20:30.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Dziennikwschodni.pl