Zamknij

Krwawy finał domowej awantury. Syn zamordował 85-letnią matkę

26.05.2020 23:44
syn zabił matkę
fot. Shutterstock

Brutalne morderstwo w Drawsku w Wielkopolsce. 50-latek miał zabić swoją 85-letnią matkę w czasie awantury domowej w nocy z piątku na sobotę. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – poinformowała we wtorek prokuratura.

Prok. Magdalena Roman z Prokuratury Rejonowej w Trzciance poinformowała we wtorek PAP, że 50-latek miał zabić swoją 85-letnią matkę w czasie awantury domowej w nocy z piątku na sobotę. W momencie zatrzymania podejrzany miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. "Nie przyznał się do winy. Powiedział, że nie pamięta tego zdarzenia" – przekazała prokurator.

Wyjaśniła, że mężczyzna mieszkał w domu ze swoją matką, żoną i córką. W piątkowy wieczór pił alkohol, a potem poszedł spać. W tym czasie jego małżonka oglądała telewizję. "W pewnym momencie 50-latek wybiegł z sypialni, zaczął krzyczeć do żony w sposób wulgarny i zadawać jej ciosy. Kobieta uciekła do pokoju córki. Mężczyzna zachowywał się w sposób agresywny nie tylko w stosunku do żony, ale też do córki. Obie prosiły go, żeby się uspokoił. To usłyszała jego matka; weszła do pokoju wnuczki i również padła ofiarą ataku mężczyzny" – opisała Roman.

Brutalne morderstwo w Drawsku. 50-latek podejrzany o zabójstwo matki

Żona mężczyzny zdołała uciec z domu i przez okno starała się uspokoić małżonka. W tym momencie z pomieszczenia uciekła również córka podejrzanego. Żona 50-latka zeznała, że widziała przez okno jak pochyla się on nad swoją matką.

Zobacz także

Wezwani na miejsce policjanci obezwładnili mężczyznę i ujawnili ciało zmarłej 85-latki. W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok.

Biegły stwierdził dziewięć ran kłutych na ciele pokrzywdzonej w obrębie klatki piersiowej i twarzy, zadanych dwoma kuchennymi nożami.

– powiedziała Roman.

Zobacz także

Dodała, że mężczyzna nie był wcześniej notowany. "Według informacji policji, nigdy w tym domu nie było interwencji" – wskazała prokurator.

Zobacz także

Decyzją Sądu Rejonowego w Trzciance 50-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podejrzany najprawdopodobniej zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej. Za zabójstwo grozi mu kara od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia.

RadioZET.pl/ PAP