Zamknij

Zostali wezwani, aby odholować popsutego busa. W środku było siedmiu uchodźców

09.11.2021 07:33

Firma zajmujących się holowaniem pojazdów otrzymała zlecenie odholowania popsutego busa z Dubin na Podlasiu. Kiedy pracownicy przyjechali na miejsce, nie zastali zleceniodawcy. W przestrzeni załadunkowej znaleźli natomiast siedmiu uchodźców. O sprawie powiadomili policję.

Uchodźcy znalezieni w przestrzeni załadunkowej busa
fot. KPP w Hajnówce

Do zdarzenia doszło 7 listopada w niedzielę. Firma holownicza otrzymała zlecenie odholowania popsutego busa z Dubin na Podlasiu. Samochód miał zostać odstawiony na teren województwa mazowieckiego.

Po przyjeździe na miejsce zastali volkswagena, z którego wyciekały płyny eksploatacyjne. Zleceniodawcy już nie było. Pracownicy znaleźli natomiast w przestrzeni załadunkowej busa siedmiu mężczyzn. Zawiadomili o tym policję.

Dubin. Pracownicy firmy holowniczej znaleźli w zepsutym busie siedmiu uchodźców

„Mundurowi ustalili, że są to obywatele Iraku, którzy w sposób nielegalny przedostali się na teren Polski” - przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że sami weszli do stojącego na parkingu samochodu i nie wiedzą, kto jest jego właścicielem. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Busa odholowano na parking strzeżony. „Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego nietypowego zlecenia” - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl