Rząd nie boi się drugiego Smoleńska? Duda, Macierewicz, Waszczykowski i Soloch w lecieli jednym samolotem

Redakcja
25.05.2017 20:35
Rząd nie boi się drugiego Smoleńska? Duda, Macierewicz, Waszczykowski i Soloch w lecieli jednym samolotem
fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Najważniejsze osoby w państwie znów trafiły na pokład jednego samolotu. Tym razem na szczyt NATO wspólnie wyruszyli prezydent Andrzej Duda, szef MSZ Witold Waszczykowski, szef MON Antoni Macierewicz i szef BBN Paweł Soloch.

Sprawę zauważył Marcin Wikło z portalu wPolityce.pl, który znalazł się w grupie dziennikarzy towarzyszącej politykom. - Nawet jeśli nie złamano dzisiaj instrukcji HEAD dotyczącej przewozów najważniejszych osób w państwie, to nie warto żyłować jej do granic możliwości. Skład delegacji do Brukseli mnie zatrwożył. Bo mam w pamięci Smoleńsk i w takich momentach wyobraźnia galopuje mi jak szalona i czuję ciarki na plecach. Nic na to nie poradzę - napisał Wikło.

To kolejna sytuacja, w której kluczowe dla polskiej polityki osoby, trafiają do jednego samolotu. W grudniu szeroko komentowano rządową delegację, która spotkała się z premier Wielkiej Brytanii. Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej" pisał wtedy, że "przedstawiciele najważniejszych resortów siłowych, premier i jej pierwszy zastępca w źle wyważonym samolocie, który ma zaraz wylecieć".

RadioZET.pl/wPolityce/MAAL