Duda: Mam nadzieję, że do piątki Morawieckiego dołączy postulat ws. niepełnosprawnych

Redakcja
25.04.2018 20:36
Andrzej Duda
fot. PAP

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno "piątkę Morawieckiego", mam nadzieję, że do tej piątki dołączy postulat dot. osób niepełnosprawnych i będzie "szóstka Morawieckiego", która zostanie zrealizowana - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego powiedział, że w każdej dziedzinie trzeba prowadzić mądrą politykę.

- Dziękuję rządowi, że taką mądrą politykę prowadzi, dziękuję za to, że udało się lukę VAT w tak ogromnym stopniu zasypać i dzięki temu uzyskać pieniądze chociażby na program 500 plus i inne programy pomocowe - zaznaczył.

- Pan premier Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno piątkę Morawieckiego, mam nadzieję, że ten postulat dotyczący osób niepełnosprawnych pan premier do swojej piątki dołączy i będzie +szóstka Morawieckiego+, która zostanie z powodzeniem zrealizowana dla dobra Rzeczypospolitej, dla polskiego społeczeństwa, dla nas wszystkich - podkreślił Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej prezydent mówił, ze państwo jest winne wsparcie ludziom niepełnosprawnym i ich opiekunom; oraz że trzeba możliwości tego wsparcia szukać. Wierzę, że uda się je znaleźć - oświadczy Andrzej Duda. Opowiedział się jednocześnie za wypracowaniem programu realizacji drugiego postulatu protestujących w Sejmie rodziców niepełnosprawnych osób.

Zobacz także

Podczas niedawnej konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy  premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 5 nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Zobacz też:

Rafalska odrzuca postulat niepełnosprawnych: „Nie jesteśmy w stanie finansować”

Prezydent Andrzej Duda zabiera głos ws. Alfiego Evansa

RadioZET.pl/pap/maal