Zamknij

Duda: Najbardziej zależy mi na moich rodakach

Redakcja
02.03.2018 23:56
Andrzej Duda
fot. PAP

W swojej pracy politycznej, swojej służbie prezydenckiej zawsze powtarzam jedno - najbardziej zależy mi na moich rodakach – podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda w Nowym Sączu podczas spotkania z mieszkańcami miasta.

- „Moim wielkim dążeniem jest staranie, aby poprawić byt ludzi. Część zobowiązań udało się zrealizować. Byłem z państwem w czasie kampanii wyborczej. Jak dziś pamiętam nasze spotkanie na nowosądeckim rynku pod ratuszem, to było 12 kwietnia 2015 roku, na miesiąc przed pierwszą turę wyborów. Mówiliśmy wtedy o tym, jakie są plany, mówiłem państwu wtedy o tym, że wierzę w to, że uda się zrealizować program 500 plus, mówiłem o tym, że jestem przekonany, że trzeba obniżyć wiek emerytalny i wszystko to zostało zrealizowane” - wspominał prezydent.

Zagłosuj

Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?

Liczba głosów:

Prezydent podkreślił, że obniżenie wieku emerytalnego jest problemem dla ZUS-u i dla budżetu państwa, podobnie jak program 500 plus, ale - jak dodał - „ważniejsze było, to żeby zrealizować zobowiązania wobec ludzi, a przede żeby pomóc polskim rodzinom i to mieliśmy na względzie”.

- „Wierzę w to, że rząd będzie nadal pracował, a ja będę nadal mógł wspierać go w takich programach jak choćby program Mieszkanie plus. Mam nadzieję, że zostanie on szybko zrealizowany, i że obok programu 500 plus, będą także mieszkania dla młodych ludzi, łatwo dostępne, które pozwolą śmiało i swobodnie wychowywać dzieci, które pozwolą patrzeć bardziej optymistycznie w przyszłość” -– powiedział do sądeczan Andrzej Duda.

Wcześniej prezydent wraz z małżonką wziął udział w uroczystości 200-lecia nowosądeckiego liceum im. Jana Długosza.

RadioZET.pl/pap/maal