Zamknij

Andrzej Duda: Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do Unii Europejskiej

Redakcja
17.10.2017 18:35
Andrzej Duda: Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do Unii Europejskiej
fot. PAP

Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE – zadeklarował we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Warszawie z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem.

Zagłosuj

Czy Turcja zasługuje na to aby być w Unii Europejskiej?

Liczba głosów:

Erdogan oczekuje od Brukseli jasnej deklaracji na temat ewentualnego przyjęcia Turcji do UE. – Nie wódźcie nas dłużej za nos – mówił prezydent Turcji, która po wydarzeniach z ostatnich miesięcy wyraźnie oddaliła się od Wspólnoty. W Warszawie prezydenci mieli – jak twierdził Erdogan – odbyć szczerą rozmowę.

Spotkanie w przyjaznej atmosferze

Duda twierdzi, że Polska jest z Turcją w dobrych relacjach. – Mam nadzieję, że drogi Turcji i UE będą nadal podążały w tym samym kierunku i że efektem tego wspólnego podążania będzie w końcu członkostwo, pełne członkostwo Turcji w UE – komentował prezydent. Jego rozmówca zapewniał, że Turcja od dawna ubiega się o członkostwo, "stara się i tego członkostwa oczekuje".

Turcja czeka na deklaracje

Erdogan nie krył zadowolenia po udanym spotkaniu z Dudą, jednocześnie podkreślając, że jego kraj zdaje się nie przybliżać do Unii Europejskiej. – Mamy pełne poparcie Polski w tej kwestii, ale UE nie otwiera dla nas swoich podwoi, ten proces trwa od 1963 roku – komentował po spotkaniu, dodając kilkukrotnie, że Turcja liczy na jasną deklarację i oświadczenie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVN24.pl/strz