Zamknij

Duda komentuje spotkanie z Macierewiczem. "Jestem zadowolony"

Redakcja
31.03.2017 18:51

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest zadowolony ze spotkania z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Dodał, że rozmawiał z nim m.in. o wakatach na stanowiskach attaches wojskowych i - jak zaznaczył - "sprawa ta jest obecnie realizowana".

Duda komentuje spotkanie z Macierewiczem. "Jestem zadowolony"
fot. PAP/EPA

- Jestem zadowolony z tej odprawy, odbyłem z panem ministrem Macierewiczem także rozmowę w cztery oczy. Rozmawialiśmy o kwestii obsady brakujących przez dłuższy czas stanowisk attaches w różnych krajach, przede wszystkim w krajach sojuszniczych. Ta sprawa jest realizowana - powiedział dziennikarzom Andrzej Duda po spotkaniu z kierownictwem MON.

 

Dodał, że ma nadzieję, iż "te stanowiska, które wakowały, zostaną wreszcie wypełnione". Prezydent przyznał, że kwestia związana z nieobsadzeniem stanowisk attaches "była mankamentem", ale - jak dodał - "to zostaje usunięte".

Zobacz także

- Mam nadzieję, że wszystkie te zadania, które są w tej chwili przed Ministerstwem Obrony Narodowej, ministrem Macierewiczem, które są związane z modernizacją polskiej armii, które są związane ze współpracą sojuszniczą, będą realizowane w sposób sprawny - dodał.

RadioZET.pl/PAP/MaAl