Duda na Marszu Żywych: niech nikt nigdy więcej nie podniesie ręki na naród żydowski

Redakcja
12.04.2018 17:35
Andrzej Duda
fot. PAP

Państwo Izrael to dowód klęski nazistowskiego planu zagłady. Niech nikt nigdy więcej nie ośmieli się podnieść ręki na naród żydowski – mówił prezydent Andrzej Duda do uczestników Marszu Żywych.

Prezydent zabrał głos do zgromadzonych. – Dzisiaj z szacunkiem, podziwem i sympatią patrzymy na państwo Izrael, które za miesiąc będzie obchodzić 70. rocznicę proklamacji niepodległości – powiedział Duda.

Duda o Izraelu

"Jego istnienie, siła i suwerenność to ostateczny dowód klęski niemieckich zbrodniarzy. Nazistowski plan zagłady nie powiódł się, naród żydowski ocalał i niechaj nigdy więcej nikt nie ośmieli się podnieść na naród żydowski ręki" - dodał prezydent, zaznaczając, że Polacy "wiele razy walczyli ramię w ramię" z żydowskimi współobywatelami; podał przykład roku 1918 i odzyskania niepodległości.

Marsz Żywych 2018

Duda podkreślił, że "pamięć i prawda o Zagładzie sprawiają, że oba nasze narody tak mocno jak może nikt inny, rozumieją konieczność posiadania silnego państwa, które jako jedyne może zapewnić nam bezpieczeństwo, pomyślność i swobodny rozwój.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz