Zamknij

Duda powołał nowych członków rządu w skład Rady Dialogu Społecznego

Redakcja
07.02.2018 12:43
Rada
fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Andrzej Duda powołał nowych członków strony rządowej w skład Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się w Pałacu Prezydenckim. — Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie jeszcze sprawniej niż do tej pory — powiedział prezydent.

Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki oraz ci członkowie jego gabinetu, którzy zostali przez prezydenta powołani w skład Rady. Byli to: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Prezydent przypomniał, że nominacje do RDS mają związek z rekonstrukcją rządu.

— Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie jeszcze sprawniej niż do tej pory. Wierzę w to, że państwo ministrowie szybko osiągną pewien stopień wprawy w pracy w Radzie — dodał prezydent.

— Poprzez Radę Dialogu Społecznego staramy się docierać do społeczeństwa, aby tworzyć dobre ustawy. Tylko w dobrym dialogu możemy wypracowywać rozwiązania, które będą dobrze służyły społeczeństwu — powiedział Morawiecki.

— Dziękuję za powołanie nowych członków Rady Dialogu Społecznego. Jestem przekonana, że jest to silna reprezentacja. Wierzę, że w tym składzie będziemy jeszcze sprawniej prowadzić — oznajmiła z kolei minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rada Dialogu Społecznego to powstałe w lipcu 2015 roku trójstronne forum współpracy środowisk pracowniczych, pracodawców oraz strony rządowej. Jego przewodnictwo zmienia się co roku i rotacyjnie przejmuje je przedstawiciel każdej ze stron — na początku był to szef „Solidarności” Piotr Duda, następnie prezes Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, a w tym roku wspomniana minister Rafalska.

RadioZET.pl/inwestycje.pl/PAP/Twitter/MP