Zamknij

Duda proponuje przenieść TK i inne instytucje poza Warszawę. Ironiczny komentarz Pawłowicz

Redakcja
31.10.2018 13:24
Pawłowicz
fot. Jacek Domiński/Reporter/East News

Andrzej Duda zasugerował ostatnio, że przeniesienie siedzib kilku instytucji publicznych z Warszawy do innych miast byłoby dobrym pomysłem. Te słowa ironicznie skomentowała Krystyna Pawłowicz. 

Prezydent udzielił wywiadu tygodnikowi "Plus Minus", w którym stwierdził, że nie wszystkie instytucje państwowe muszą mieć swoje lokalizacje w stolicy i zasugerował, że odpowiednim rozwiązaniem mogłoby być przeniesienie części z nich do innych ośrodków miejskich.

Zobacz także

"Dla równomiernego rozwoju kraju nie byłoby źle, gdyby na przykład Trybunał Konstytucyjny, Główny Urząd Statystyczny czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych miały siedzibę w innym mieście niż Warszawa. Mogłyby być w Pile, Lublinie czy Suwałkach. Dlaczego nie?" - powiedział Duda.

Na ironiczny komentarz do tych słów pozwoliła sobie Krystyna Pawłowicz. "A siedzibę Prezydenta gdzieś blisko górskich stoków..." - napisała na Twitterze. 

EN_01342709_1476

Dyskusja na temat ew. przeniesienia kilku instytucji publicznych poza Warszawę pojawia się co jakiś czas. Zwolennicy tego rozwiązania wskazują na przykład Gruzji, gdzie np. siedzibę parlamentu przeniesiono ze stolicy kraju Tbilisi do Kutaisi. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP