Duda smutny jak nigdy. Tak żegnał Szydło

Redakcja
08.12.2017 16:40
Duda smutny jak nigdy. Tak żegnał Szydło
fot. PAP

Andrzej Duda w piątek przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. Podczas wystąpienia prezydent był wyjątkowo smutny.

- Chociaż ten moment nie jest momentem miłym, ani dla pani premier, ani dla mnie jako dla prezydenta i człowieka, który jest emocjonalnie z panią premier związany, ja chcę mimo wszystko bardzo mocno powiedzieć, że nie tylko pani premier dziękuję, ale i gratuluję – takimi słowami Andrzej Duda "pożegnał" urzędującą od dwóch lat Beatę Szydło.

Zagłosuj

Czy Beata Szydło była dobrym premierem?

Liczba głosów:

Dodał, że ustępująca premier "będzie zapisana złotymi literami w annałach RP".

Beata Szydło złożyła w czwartek na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta. Komitet Polityczny PiS wysunął na stanowisko premiera kandydaturę wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Prezydent Andrzej Duda w piątek, po przyjęciu dymisji rządu Beaty Szydło, desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. W rządzie Beaty Szydło, Morawiecki pełnił funkcję wicepremiera, ministra finansów i rozwoju.

RadioZET.pl/maal