Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Duda umywa ręce od sprawy Tuska. "Poparcie to decyzja rządu, nie moja"

08.02.2017 14:05
xxx wiadomosci

Podczas gdy trwa dyskusja na temat poparcia kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej, Andrzej Duda dystansuje się od sprawy. Jak mówi, to decyzja rządu.

Prezydent był pytany na środowej konferencji prasowej w Warszawie, czy Polska udzieli poparcia Tuskowi na drugą kadencję jako szefa Rady Europejskiej.

- Rząd podejmie decyzję w sprawie ewentualnego poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, oceniając także jego zasługi dla kraju. Ja mam jedno oczekiwanie: żeby Polska miała z tego korzyść, że ktoś takie stanowisko zajmuje. To jest decyzja rządu, którą rząd w odpowiednim czasie, jak sądzę, podejmie - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że taka decyzja musi być oceniana z punktu widzenia Rzeczypospolitej.

Jak zaznaczył, on sam jest "zadowolony, jeśli Polacy pełnią ważne funkcje gdziekolwiek w przestrzeni międzynarodowej, czy przestrzeni światowej", po czym stwierdził, że do nominacji o charakterze politycznym ma jedno oczekiwanie: żeby Polska miała z tego korzyść, że ktoś takie stanowisko zajmuje, a więc, żeby ta osoba jednak dbała o polskie interesy.

-Nie jest to chyba nić nadzwyczajnego, że takie oczekiwanie jest - podsumował prezydent.

RadioZET.pl/PAP/MaAl

Oceń