Duda: współpraca krajów wschodniej flanki NATO przynosi pożytki całemu Sojuszowi

Redakcja
08.06.2018 17:41
Duda
fot. PAP

Andrzej Duda wziął udział w szczycie B9 w Warszawie. – Współpraca dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO sprawdza się, funkcjonuje dobrze i przynosi korzyści nie tylko naszej części Europy, ale i całemu Sojuszowi – mówił prezydent.

Zdaniem Dudy prezydenta współpraca dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO ma w zasadzie "jak do tej pory stuprocentową skuteczność". Zwrócił uwagę, że udało się zrealizować główny cel krajów Europy Środkowej w NATO, jakim było doprowadzenie do rozlokowania sił Sojuszu na jego wschodniej flance.

Szczyt B9 w Warszawie

Podczas panelu prezydenckiego dyskutowano m.in. o ocenię skuteczności formatu B9 po 3 latach jego funkcjonowania. – Pierwsza wspólna deklaracja (B9) mówiła o konieczności wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu, o konieczności stacjonowania sił Sojuszu w naszej części Europy - i to się udało – podkreślał prezydent.

Współpraca wschodniej flanki NATO

Prezydent Wyraził zadowolenie z przebiegu dyskusji na piątkowym szczycie na temat wyzwań stojących przed Sojuszem, która pokazała - zdaniem prezydenta - że "w większości przypadków" kraje B9 mają "bardzo zbieżne spostrzeżenia, zbieżne opinie i zbieżne oceny sytuacji".

O szczycie pisaliśmy już wcześniej:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz