Zamknij

Data rederendum konstytucyjnego niemal pewna. Duda zapowiedział wniosek do Senatu [WIDEO]

Redakcja
03.05.2018 12:50
Data rederendum konstytucyjnego niemal pewna. Duda zapowiedział wniosek do Senatu [WIDEO]
fot. PAP

Andrzej Duda zapowiedział, że złoży Andrzej Duda zapowiedział, że złoży w Senacie wniosek, aby referendum konstytucyjne odbyło się 10 i 11 listopada. Prezydent zaapelował do Polaków o obecność. w Senacie wniosek, aby referendum konstytucyjne odbyło się 10 i 11 listopada. Prezydent zaapelował do Polaków o obecność.

Podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 Maja, prezydent mówił, że Polacy zasługują na suwerenne, silne, z roku na rok mocniejsze państwo, sprawnie działające, ze sprawiedliwymi sądami, dobrze funkcjonującym wymiarem sprawiedliwości, z uczciwą i dobrze funkcjonującą administracją, z uczciwą władzą, która dobrze zarządza krajem i sprawami społecznymi, z mocnymi gwarancjami podstawowych praw obywatelskich i podstawowych praw socjalnych, z mocnymi gwarancjami dla polskiej rodziny.

Zagłosuj

Nowa Konstytucja w Polsce. Popierasz?

Liczba głosów:

- Z mocnymi gwarancjami dla polskiego ustroju i dla polskiego prawodawstwa, przede wszystkim dla polskiej konstytucji. Krótko mówiąc, z gwarancjami suwerenności państwowej - podkreślił Duda.

Prezydent przypomniał też, że w czasie kampanii wyborczej w 2015 r., kiedy ubiegał się o urząd prezydenta, wielokrotnie mówił, że Polacy powinni decydować o swoich sprawach.

- Mówiłem, że trzeba mieć zaufanie do mądrości ludzi, do mądrości społeczeństwa. Ja chcę się do tej społecznej mądrości odwołać, chcę się odwołać do waszej, do państwa odpowiedzialności za sprawy kraju, za naszą wspólną Rzeczpospolitą - wskazywał. Dlatego też - tłumaczył prezydent - zapowiedział, że będzie chciał, aby zostało przeprowadzone referendum konsultacyjne ws. przyszłej konstytucji RP.

- Czyli chciałabym, aby to właśnie naród, aby polskie społeczeństwo zostało zapytane przez rządzących o to, w jakim kierunku chce, żeby podążały polskie sprawy ustrojowe, które kwestie są z konstytucyjnego - tego fundamentalnego - punktu widzenia najważniejsze - powiedział.
RadioZET.pl/pap/maal