Zamknij

Duda zdradza o czym rozmawiał z Merkel. Dogryzł Tuskowi za krytykę Trumpa

Redakcja
08.02.2017 15:32

Prezydent Andrzej Duda zdradził jakie były tematy jego tajemniczej rozmowy "w cztery oczy" z Angelą Merkel. Jednym z bohaterów dyskusji był Donald Trump i znalazła się nawet okazja, żeby dogryźć Donaldowi Tuskowi.

Andrzej Duda i Angela Merkel
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda zdradził dziś szczegóły rozmowy z Angelą Merkel w "cztery oczy". Jak wyjaśniał dziennikarzom mowa była o polityce wobec Stanów Zjednoczonych. Podczas dyskusji z kanclerz Niemiec, Duda powiedział, że atakowanie Donalda Trumpa przez niektórych polityków europejskich jest co najmniej "zadziwiające".

- Są poważni politycy w instytucjach europejskich, którzy pozwalają sobie na zupełnie niepotrzebne wycieczki, pod adresem Stanów Zjednoczonych i nowo wybranego prezydenta Donalda Trumpa - mówił Duda.

A kto z europejskich kolegów Merkel ostatnio miał zastrzeżenia wobec prezydenta USA? To oczywisty przytyk do innego Donalda, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który ostro skrytykował dekret Donalda Trumpa zakazujący wjazdu imigrantom z siedmiu muzułmańskich krajów.

Radio ZET/AJ/MaAl