Zamknij

Mężczyzna zjadł rybę z polskiej przetwórni i zmarł. Ofiar zatruć jest więcej

Redakcja
02.09.2017 14:28
Mężczyzna zjadł rybę z polskiej przetwórni i zmarł. Ofiar zatruć jest więcej
fot. Pixabay

Wędzony łosoś z polskiej wytwórni BK Salmon zawiera niebezpieczną bakterię Listerię. Duńskie służby sanitarne donoszą o czterech przypadkach ciężkiego zatrucia. Jednego z pacjentów zmarł. 

O sprawie poinformowała duńska firma Dansk Supermarked Group, która jest właścicielem sieci sklepów Netto, Bilka, Føtex and Salling. Z informacji opublikowanych przez portal wiadomoscihandlowe.pl wynika, że problem miał się pojawić już w maju. Wówczas inspekcja sanitarna wykryła w rybach niebezpieczną dla zdrowia bakterię Listeria monocytogenes.

Łosoś ma połowę mniej omega-3 niż jeszcze pięć lat temu

W sierpniu przeprowadzono kolejne badania, które również wykazały obecność tej bakterii. Do szpitali w Danii trafiły cztery osoby. Pacjenci skarżyli się na bóle i inne dolegliwości. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jednego z nich. Mężczyzna zmarł po kilkudniowym pobycie w szpitalu.

Dansk Supermarked Group wycofał ze sprzedaży wszystkie ryby pochodzące z polskiej przetwórni. Jak informują duńskie media, przetwórnia nie dostarczała ryb do polskich supermarketów. 

RadioZET.pl/DG