Durczok kontra Wprost. Jest wyrok ws. tekstów o molestowaniu w TVN

Redakcja
14.05.2018 15:30
Kamil Durczok
fot. East News

Sąd w całości oddalił pozer Kamila Durczoka przeciwko wydawcy i dziennikarzom "Wprost". Chodzi o artykuł z 2015 roku, w którym Durczokowi zarzucono mobbing i molestowanie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował Sylwester Latkowski, Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił pozew Durczoka.  Sprawę skomentowali także dziennikarze "Wprost".

- Kilka lat batalii sadowych zakończyło się pełnym sukcesem. Dziękuję wszystkim odważnym kobietom, które złożyły zeznania przed sądem, potwierdzając historie opowiedziane nam w trakcie zbierania materiałów do artykułu - napisał Marcin Dzierżanowski.- Wyrok Sądu Okręgowego jest zgodny ze stanowiskiem AWR „Wprost” podnoszonym w przedmiotowej sprawie. W ocenie AWR „Wprost” powództwo było bezzasadne bowiem publikacje stanowiące podstawę roszczenia powoda były sporządzone z zachowaniem staranności i rzetelności dziennikarskiej - czytamy w komunikacie giełdowym firmy PMPG Polskie Media, do której należy AWR „Wprost”.

W tekście opisano, jak Kamil Durczok miesiąc wcześniej został znaleziony przez policję w mieszkaniu wynajmowanym przez jego znajomą, która zalegała z opłatami, więc właściciele wezwali funkcjonariuszy. Potem właściciel wpuścił do środka dziennikarzy „Wprost”, a ci opisali, że były tam materiały pornograficzne, gadżety seksualne i biały proszek, mogący być narkotykiem; do artykułu dołączono zdjęcia wykonane przez Latkowskiego i Majewskiego – przypomniały wirtualnemedia.pl.

Pozywając dziennikarzy i wydawcę „Wprost” za naruszenie dóbr osobistych, Durczok domagał się przeprosin i 7 mln zł zadośćuczynienia. W 2016 roku warszawski sąd okręgowy przyznał mu 500 tys. zł oraz nakazał wydawcy „Wprost” publikację przeprosin na okładce tygodnika i trzech kolejnych stronach numeru. W czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił wyrok pierwszej instancji, zmniejszając zadośćuczynienie do 150 tys. zł.

RadioZET.pl/Wirtualne media/maal