Zamknij

Szydło o zagrożeniu powodziowym: służby są w pogotowiu

Redakcja
28.04.2017 15:17
Szydło o zagrożeniu powodziowym: służby są w pogotowiu
fot. PAP

- Służby są pogotowiu, bo w każdej chwili sytuacja pogodowa może ulec zmianie - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Polacy mogą czuć się bezpiecznie – zapewniła.

- Cały czas służy są w pogotowiu, dlatego że wiadomo, iż sytuacja może ulec w każdej chwili zmianie. W tym momencie wszystkie informacje, które do nas spłynęły, pokazują, że sytuacja się stabilizuje - powiedziała premier po wideokonferencji z wojewodami na temat sytuacji pogodowej. Zapewniła, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

- Wszystkie służby działają, działają bardzo sprawnie, jest wystarczająca ilość sprzętu i ludzi na miejscu. Polacy mogą czuć się bezpiecznie - oceniła szefowa rządu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla siedmiu województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Stan wód w niektórych rzekach tych regionów przekroczy alarmowy.

Zobacz także

Trzy ostrzeżenia hydrologiczne to ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia (dotyczą woj. śląskiego, łódzkiego i opolskiego), a cztery - drugiego stopnia (dla woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego).

Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że z meldunków wojewodów i komendantów Państwowej Straży Pożarnej wynika, że najtrudniejsza sytuacja jest w województwach opolskim i śląskim. Wojewodowie z tych regionów – poinformował szef MSWiA – bezpośrednio po wideokonferencji udali się w najbardziej zagrożone miejsca.

RadioZET.pl/PAP/KM