Dwaj Anglicy zbeszcześcili obóz KL Auschwitz. Sąd wydał wyrok

Redakcja
19.10.2017 17:44
Dwaj Anglicy zbeszcześcili obóz KL Auschwitz. Sąd wydał wyrok
fot. Archiwum RadioZET.pl

Dwaj Anglicy w wieku 19 i 20 lat uszkodzili pozostałości magazynu na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Decyzją krakowskiego sądu obaj zostali ukarani finansowo – mają zapłacić po 2 tys. złotych grzywny i po 6 tys. nawiązki.

Ben T. i Marcus D. byli na wycieczce szkolnej na terenie KL Auschwitz. Dokonali tam kradzieży cennych przedmiotów dla polskiej kultury. Młodzi Anglicy pogrzebali w ziemi i zabrali fragment maszynki do golenia, guziki, a także kawałki szkła zbrojonego ze świetlików w baraku i fragment sztućca.

Zagłosuj

Czy kara powinna być wyższa?

Liczba głosów:

Fala hejtu

Gdy angielskie media dowiedziały się o tym, co zrobili dwaj – obecnie już – studenci, ich wizerunki zostały opublikowane. Wtedy na młodych mężczyzna wylała się fala hejtu. – To wywołało w stosunku do nas lawinę nienawiści, gróźb i wyzwisk – tłumaczyli w jednym z wywiadów.

Groziło im więzienie

Anglicy zdecydowali się na nietypową formę obrony. – Nikt nas nie ostrzegał, że niczego nie wolno podnosić. Inni uczestnicy wycieczki także coś brali do rąk – próbowali się tłumaczyć, nie przyznając się do zarzucanych im czynów. Skazani mają prawo cieszyć się z kar finansowych, bowiem zgodnie z polskim prawem groziło im nawet do 10 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/polskatimes.pl/DailyMail/strz