Zamknij

Dwaj policjanci uratowali kobietę przed samobójstwem

Redakcja
11.05.2017 16:33
Policja
fot. Policja.pl

Dwaj policjanci z Tuchowa na Małopolsce, dzięki opanowaniu, determinacji i zdolnościom psychologicznym, udaremnili tragedię. Jedna z mieszkanek tej miejscowości próbowała popełnić samobójstwo, skacząc z mostu. Na szczęście udało się ją uratować.

Do incydentu doszło w środę. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie od pewnego mężczyzny, który przekazał informację, że jego żona chce popełnić samobójstwo. Wskazał przy tym miejsce, w którym miała się znajdować kobieta - most nad rzeką Biała.

Dyżurny wysłał więc we wskazany rejon najbliższy patrol policji. Gdy dwaj posterunkowi dotarli na miejsce, ujrzeli kobietę stojącą na kładce. Była zapłakana i znerwicowana, desperacko krzycząc, że nie chce żyć i nie widzi dla siebie żadnej nadziei.

Funkcjonariusze cierpliwie z nią pertraktowali, stopniowo przesuwając się w jej kierunku. W pewnym momencie kobieta, gdy uświadomiła sobie, jak niewielki dystans dzieli ją od mundurowych, wykonała ruch nogą nad barierką, w kierunku wody. W tym momencie policjanci skoczyli do niej i w ostatniej chwili złapali oraz sprowadzili na ziemię.

Niedoszła samobójczyni natychmiast trafiła do szpitala. Na razie nie wiadomo, jakie były motywy, które mogły doprowadzić ją do podjęcia próby odebrania sobie życia.

Potrzebujesz pomocy?

Dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach mogą korzystać z pomocy bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Linia jest czynna codziennie od 12.00 do 22.00. Przez całą dobę można przesłać anonimową wiadomość online na www.116111.pl/napisz

Dorośli mogą skontaktować się z Instytutem Psychologii Zdrowia PTP pod numerem 116 123 czynnym codziennie od godz. 14.00 do 22.00

RadioZET.pl/Policja.pl/MP