Zamknij

W poniedziałek będziemy pracować dwie godziny krócej

Redakcja
14.05.2017 16:52
W poniedziałek będziemy pracować dwie godziny krócej
fot. Pixabay

Ponad 500 firm w całej Polsce weźmie udział w poniedziałkowej akcji "Dwie godziny dla rodziny". W tym roku jej hasłem przewodnim jest „Gotowanie na rodzinnym planie”.

Międzynarodowy Dzień Rodziny został ustanowiony we wrześniu 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Corocznie obchodzony jest 15 maja. Jego główna idea to pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Inicjatorem polskich obchodów Dnia Rodziny jest Fundacja Humanites. Tegoroczna edycja będzie szóstą odsłoną akcji społecznej ,,Dwie Godziny dla Rodziny'' na terenie naszego kraju.

Zagłosuj

Czy weźmiesz udział w akcji ,,Dwie godziny dla rodziny''?

Liczba głosów:

Firmy poprzez specjalne uchwały poinformują swoich pracowników, że mogą wcześniej opuścić stanowisko pracy i zachęcą do spędzenia czasu z najbliższymi.

- Pracodawcy od długiego czasu, zarówno w Europie i świecie są świadomi tego, że dobry pracownik to osoba, która ma satysfakcjonujące życie rodzinne - mówi Zdzisława Cwalińska-Weychert z Fundacji Humanites.

Akcja pierwszy raz przekroczy granice Polski, bo dołączyła się do niej jedna z firm w Czechach i Kazachstanie. Największymi polskimi partnerami są: Fundacja Liderek Biznesu, Great Place to Work, Hotel Bukovina, LiderSHE, PKN ORLEN, Radio Warszawa, Reputation Managers, Sukces Pisany Szminką, Think Tank oraz Wirtualna Polska.

LISTA FIRM, KTÓRE WEZMĄ UDZIAŁ W AKCJI

RadioZET.pl/wp.pl/nata/DG