Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pożar pustostanu w Ełku. Nie żyją dwie osoby

03.03.2019 10:18
xxx wiadomosci

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch osób, których ciała odnaleziono po ugaszeniu pożaru opuszczonego budynku poszpitalnego w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Tożsamość ofiar na razie nie jest znana.

Pożar pustostanu w Ełku. Nie żyją dwie osoby fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

St. kpt. Jarosław Pieszko z ełckiej straży pożarnej powiedział PAP, że zwęglone ciała odnaleziono po pożarze, który wybuchł w sobotę wieczorem w opuszczonym budynku po dawnym szpitalu wojskowym przy ul. Kościuszki. Dodał, że w ciągu ostatnich 10 lat było już kilkanaście pożarów tego pustostanu.

"Strażacy nie spodziewali się, że mogą kogoś odnaleźć wewnątrz, bo budynek był zniszczony wcześniejszymi pożarami. Tym razem płonął dach. Po ugaszeniu ognia okazało się, że w przestrzeni pomiędzy stropem a dachem natrafiono na zwęglone ciała dwóch osób" - mówił.

W niedzielę rano na miejscu tragedii pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. "Na chwilę obecną nie znamy tożsamości tych osób, ze względu na stan zwłok. Staramy się ustalić okoliczności tego zdarzenia" - powiedział oficer prasowy komendy policji w Ełku asp. szt. Robert Borkowski.

Jak przyznał w rozmowie z PAP, wcześniej do policji docierały sygnały, że w opuszczonych poszpitalnych budynkach mogą w trakcie zimy przebywać osoby bezdomne. Zapewnił, że za każdym razem takie sygnały były na bieżąco sprawdzane.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń