Zamknij

Incydent z policjantami na lotnisku w Modlinie. „Zachowywali się jak na wieczorze kawalerskim”

Redakcja
10.08.2018 14:23
Modlin
fot. Wikimedia.Commons

Dwóch policjantów, uczestników zorganizowanej wycieczki na Majorkę, nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu. Mieli zachowywać się w sposób głośny i wulgarny. Ich kierownictwo zaczęło już wyciągać konsekwencje.

O sprawie pisze „Gazeta Olsztyńska”. Powołuje się m.in. na relację jednej z pasażerek, która wraz ze swoją rodziną również leciała z Modlina na Majorkę.

— Zachowywali się jakby byli na wieczorze kawalerskim, a nie w samolocie — opowiadała kobieta w rozmowie z gazetą. — Sama na trzeźwo nie latam. Boję się latania i jak już muszę wsiąść do samolotu, to drinka wypiję. Ale to, co wyprawiali ci panowie, woła o pomstę do nieba. Chociaż nie znaliśmy ich i nie mieliśmy pojęcia, kim są, wiedzieliśmy, że to Polacy. I było nam zwyczajnie za nich wstyd — dodała. 

Zatrzymani na lotnisku. Policja zajęła się sprawą

Okazało się, że byli to policjanci udający się na doroczne Mistrzostwa Świata Policjantów w Piłkę Nożną. Według relacji świadków mieli hałasować, przeklinać i zachowywać się wulgarnie. Dwóch z nich nie wpuszczono na pokład, zostali natomiast zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej.

Zobacz także

Przesłuchiwani w specjalnym pomieszczeniu, zostali odprawieni z lotniska po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur. Jak się potem okazało, ostatecznie polecieli do Hiszpanii innym lotem.

Jednym z dwóch wymienionych wyżej funkcjonariuszy był zastępca komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Został już odwołany ze stanowiska i trafił do dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Również wobec drugiego z policjantów prowadzone jest postępowanie wewnętrzne.

RadioZET.pl/Gazeta Olsztyńska/MP