PiS stworzy zespół do walki z propagowaniem faszyzmu. Ujawniono szczegóły

Redakcja
19.02.2018 08:05
Neonaziści świętują urodziny Hitlera
fot. Screen z materiału TVN

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk ujawnił w TVN24, że powołany zostanie specjalny zespół do walki z propagowaniem faszyzmu

— W poniedziałek zostanie powołany przez premiera międzyresortowy zespół m.in. ds. przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu — poinformował w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Stwierdził też, że rozmowa premierów Polski i Izraela dotyczyła polityki historycznej i dialogu politycznego. Służyła również deeskalacji napięcia między Warszawą a Tel Awiwem. Według Dworczyka rozmowa przyniosła pozytywne efekty.

Jak zespół będzie walczyć z faszyzmem?

— Będą tam przedstawiciele wszystkich resortów, które są zaangażowane w tę problematykę, przewodniczącym najprawdopodobniej będzie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji — powiedział Dworczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podało MSWiA w komunikacie, szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o powołanie międzyresortowego zespołu ds. przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom inspirowanym nienawiścią. O ten pomysł został zapytany przez dziennikarzy w sobotę w Monachium premier.

— Jest to bardzo dobra inicjatywa, ponieważ jakiekolwiek zło, które się rodzi, najlepiej jest tłumić, dusić w zarodku. Jak przed II wojną światową Niemcy hitlerowskie rosły w siłę, to był pewien moment, że można było zapobiec ich działaniom agresywnym. Ówczesna polityka ugłaskiwania (prowadzona przez — PAP) Chamberlaina i innych nie doprowadziła do tego, niestety — powiedział premier Morawiecki.

Zagłosuj

Czy zauważasz wśród Polaków zachowania antysemickie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/TVN24/maal