Zamknij

Dworczyk: mamy do czynienia z bardzo brutalnym atakiem na Kościół katolicki

Redakcja
24.09.2018 08:51

– Nie wiem, jeszcze nie rozważałem tego – powiedział w porannej audycji Gość Radia ZET Michał Dworczyk, były wiceminister obrony narodowej oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapytany o to, czy wybiera się na film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Jak dodał, „natomiast mamy do czynienia z bardzo brutalnym atakiem na Kościół katolicki”, który jego zdaniem „atakowany” jest również ze strony „części portali”. – W sposób taki, który ma wytworzyć wrażenie, że Kościół jest instytucją złą, zepsutą – dodawał.

Dworczyk: mamy do czynienia z bardzo brutalnym atakiem na Kościół katolicki
fot. RadioZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szef Kancelarii Premiera zapytany był o to, czy zamierza pójść do kina na film „Kler”.

Zobacz także

– Nie wiem, jeszcze nie rozważałem tego. Natomiast mamy do czynienia z bardzo brutalnym atakiem na Kościół katolicki – odparł Dworczyk.

Zobacz także

Jak dodał, „ostatnio jak z żoną przeglądaliśmy wspólnie jakieś portale, stwierdziliśmy, że jest część portali, na których codziennie widać artykuły atakujące w sposób bezpardonowy Kościół”.

„To bardzo niedobra sytuacja”

– W sposób taki, który ma wytworzyć wrażenie, że Kościół jest instytucją złą, zepsutą. I te artykuły mają jedyny cel: wywołanie niechęci do instytucji Kościoła rzymsko-katolickiego – skwitował. Jak podkreślił, „to bardzo niedobra sytuacja”.

Zobacz także

Zapytany z kolei o to, czy do podjęcia decyzji nie przekonuje go fakt, że „Kler” otrzymał Nagrodę Specjalną na festiwalu w Gdyni, odparł:

– Akurat to, czy jakiś film dostał Nagrodę Specjalną, czy nie, wydaje mi się, że nie jest ostatecznym powodem, żeby wybrać się i obejrzeć taki film – podsumował gość Radia ZET.

Przeczytaj recenzję filmu "Kler"

RadioZET/JZ