Zamknij

Wybuchy i pożar na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

15.11.2019 07:36
Dworzec Świebodzki we Wrocławiu. Gaszenie pożaru zakończone
6 Zobacz galerię
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

W tragicznym pożarze, który wybuchł w czwartek na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu, zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych. Co wywołało pożar? To będzie teraz ustalać policja.

Pożar na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu wybuchł w czwartek późnym popołudniem. Ogień pojawił się w strzelnicy znajdującej się w piwnicy dworca. Jak relacjonowali świadkowie, w mieście było słychać wybuchy. 

Poszkodowanych zostało dziewięć osób. Wszyscy trafili do szpitala. Wieczorem służby przekazały jednak, że w jednym z pomieszczeń znaleziono nieprzytomnego 40-letniego mężczyznę, którego mimo reanimacji nie udało się uratować. Osoby, które znajdowały się w hostelu mieszącym się w budynku Dworca Świebodzkiego, o własnych siłach opuściły budynek. Oprócz tego straż ewakuowała kilkanaście osób.

Ogień trawił dworzec przez wiele godzin. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej.

Ich działania były jednak utrudnione ze względu na amunicję, która ulegała samozapłonowi. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Zobacz także

Dworzec Świebodzki we Wrocławiu 

Wrocław Świebodzki to stacja i dworzec kolejowy w ścisłym centrum Wrocławia przy placu Orląt Lwowskich na Przedmieściu Świdnickim. Od 1991 roku jest wyłączony z eksploatacji kolei (w jego budynkach znajduje się dziś teatr i firmy handlowo-usługowe).