Zamknij

Dymisja w rządzie. Wiceminister składa rezygnację

Redakcja
07.11.2018 09:12
Marczuk
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Wiceminister Bartosz Marczuk, który odpowiada w MRPiPS za sprawy rodziny, złożył rezygnację – poinformowała w środę szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

– Ubolewamy, że Bartek odchodzi z resortu – powiedziała na porannej konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Zaznaczyła, że wiceminister nie odejdzie z dnia na dzień i podziękowała mu za współpracę.

Marczuk odpowiada m.in. za sprawy rodziny. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007 i społecznym doradcą Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W MRPiPS jest jeszcze czterech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki oraz Elżbieta Bojanowska.

Zobacz także

Marczuk jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, ukończył także podyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Przed objęciem stanowiska wiceministra był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” (był nim od marca 2015 r.). Wcześniej pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

RadioZET.pl/PAP/MP