Dyrektorka ukradła pieniądze z WOŚP. Są zarzuty!

Redakcja
13.04.2018 18:10
WOŚP
fot. Karolina Misztal/REPORTER

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podjął decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków dyrektorki zespołu szkół w Tarnowie w związku z zarzutami dotyczącymi przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórki WOŚP – poinformował tarnowski magistrat.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Wspierasz WOŚP?

Liczba głosów:

Decyzja o zawieszeniu zapadła po zawiadomieniu prezydenta Tarnowa przez prokuratora rejonowego o postawieniu dyrektorce szkoły zarzutów dotyczących sprzeniewierzenia, czyli przywłaszczenia 5733 zł, pochodzących ze zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dyrektorka ukradła pieniądze z WOŚP

Jak poinformował PAP we wtorek szef Prokuratury Rejonowej w Tarnowie Marcin Stępień, podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Ich treści prokuratura nie podaje. Prokuratura bada jeszcze wątek dotyczący ewentualnego podrobienia podpisów na protokołach. W tej sprawie nikomu jeszcze nie przedstawiono zarzutów.

Postępowanie trwa od połowy stycznia. Przesłuchano m.in. wolontariuszy, którzy zbierali datki do puszek podczas finału WOŚP.

Zobacz także

Zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach złożył szef tarnowskiego sztabu WOŚP przy Pałacu Młodzieży Dawid Nowak.

Jeszcze w dniu finału otrzymaliśmy anonimowy telefon w sprawie możliwych nieprawidłowości przy liczeniu pieniędzy z puszek w jednej ze szkół. To pierwsze zgłoszenie zostało potem poparte przez większość wolontariuszy, więc zgłosiliśmy sprawę na policję, żeby to wyjaśnić - mówił PAP Nowak po wszczęciu śledztwa.

Jak dodał, tarnowski sztab działa od początku WOŚP i zawsze zbiórki odbywały się bez problemów. Współpraca ze szkołą trwała od wielu lat i również nie było żadnych kłopotów. 

Lokalne media opisujące sprawę podawały, że w toku śledztwa dyrektorka wpłaciła na konto Orkiestry 5733 zł, tłumacząc, że zawieruszyła jej się koperta z banknotami, a wcześniej wpłacono tylko bilon. Za zarzucane podejrzanej czyny grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/DG