Zamknij

Kobieta zaginęła przed kilkoma tygodniami. Tragiczny finał poszukiwań

07.02.2022 13:12

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej mieszkanki gminy Dywity w powiecie olsztyńskim. W niedzielę płetwonurkowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odnaleźli ciało 65-latki. Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego zdarzenia. 

Ciało 65-latki
fot. KMP Olsztyn

65-letnia mieszkanka gminy Dywity pod Olsztynem wyszła z domu 15 stycznia i od tamtej pory nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zgłoszenie o jej zaginięciu policja otrzymała trzy dni później. 

Dywity. Ciało poszukiwanej 65-latki wyłowiono z rzeki

Jak poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkom. Anna Balińska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, "funkcjonariusze [...] sprawdzali nagrania z kamer monitoringu, ustalali miejsca, gdzie mogła się udać oraz weryfikowali wszystkie informacje, jakie uzyskali o zaginionej". 

Wspólnie ze strażakami przeszukiwali też trudno dostępne tereny leśne i bagienne w okolicy miejsca zamieszkania kobiety. W niedzielę z pomocą płetwonurków, w trakcie przeszukiwania rzeki Wadąg, zlokalizowano oraz wydobyto z wody ciało seniorki. 

Tożsamość 65-latki została potwierdzona. Obecnie policja pod nadzorem prokuratury wyjaśniać będzie przyczyny oraz dokładne okoliczności śmierci kobiety. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (A. Libudzka)