Zamknij

Dyżur eksperta podatkowego w Radiu ZET. Zadaj pytanie!

Redakcja
09.04.2018 13:37
Podatki
fot. Pixabay

Na złożenie PIT-a zostały trzy tygodnie, a my przypominamy, że nie warto podatkowych wyliczeń zostawiać na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli mamy wątpliwości, jak tegoroczne zeznanie wypełnić, co i w jakiej wysokości odliczyć, o czym nie można zapomnieć. Już od poniedziałku zbieramy pytania od was na Facebooku w tej sprawie. Odpowie na nie ekspert od podatków z firmy KPMG.

Słuchacze mogą zgłaszać się ze wszystkimi problemami dotyczącymi PiT-ów. Jak się bowiem okazuje — mimo że wypełniamy je co roku, to zawsze pojawiają się w nich jakieś zmiany, na które warto uważać.

— Nawet rodzaj formularza bywa czasem problemem — tłumaczy ekspert od podatku PIT firmy KPMG w Polsce, Andrzej Marczak. — Jak ktoś już ma indywidualne dochody, np. z tytułu najmu czy zza granicy, to powinien do tego wykorzystać specjalny formularz PIT 36 — dodaje.

Zobacz także

Podatnikom często zdarza się o takich rzeczach zapomnieć, co w konsekwencji prowadzi do konieczności składania korekt w zeznaniach podatkowych albo, co gorsza, uiszczenia kary.
Dlatego wraz z ekspertami KPMG pomagamy słuchaczom Radia ZET uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji. Piszcie więc do nas na Facebooku już teraz i dzwońcie w środę od 10 do 12.

RadioZET.pl/AJ/MP