Zamknij

Działa policyjna infolinia dla mieszkańców stolicy w związku z wizytą Trumpa

Redakcja
06.07.2017 07:23
Działa policyjna infolinia dla mieszkańców stolicy w związku z wizytą Trumpa
fot. PAP/Paweł Supernak

Od godz. 7 pod numerem telefonu (22) 60 380 38 policjanci informują o utrudnieniach w ruchu w związku z wizytą w stolicy prezydenta USA Donalda Trumpa. W czwartek Trump będzie gościem szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim, a o godz. 13 na pl. Krasińskich wygłosi przemówienie.

Dzwoniąc na policyjną infolinię, kierowcy mogą dowiedzieć się o ograniczeniach w parkowaniu, wyznaczonych dodatkowo parkingach oraz ewentualnych czasowych włączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych. Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez policjantów z wydziału Komunikacji Społecznej KSP. Policja przygotowała także specjalne parkingi dla autokarów, które będą przywozić ludzi na wystąpienie prezydenta USA na pl. Krasińskich.

Zobacz także

Stołeczni policjanci zalecają trzy lokalizacje: pl. Bankowy, skąd pasażerowie będą mogli przejść do bramek wejściowych mieszczących się przy ul. Długiej i ul. Miodowej; przy ul. Andersa (zatoka autobusowa pomiędzy ul. Nowolipie a pl. Bankowym na wysokości kina "Muranów"), skąd będzie można przejść do bramek wejściowych przy ul. Długiej i ul. Miodowej; przy ul. Anielewicza (na odcinku między ul. Zamenhofa a ul. Andersa), skąd będzie można przejść do bramki przy ul. Bonifraterskiej. Policja przypomina, że bramki zostaną otwarte o godz. 10, a ich zamknięcie przewidziane jest na godz. 12.

Donald Trump przyleciał do Polski w środę wieczorem. W czwartek prezydent USA będzie gościem szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim; o godz. 13 na pl. Krasińskich wygłosi przemówienie; stamtąd pojedzie na lotnisko. Wizyta zakończy się wczesnym popołudniem.

RadioZET.pl/pap/maal