Zamknij

Działacz KOD domaga się ułaskawienia od Dudy. Powołuje się na wyrok TK

Redakcja
18.07.2018 07:39
Duda
fot. PAP

Są pierwsi chętni do skorzystania z prawa łaski... po nowemu. To efekt wtorkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że prezydent Andrzej Duda miał prawo zastosować ułaskawienie wobec Mariusza Kamińskiego, chociaż ciążył na nim nieprawomocny wyrok.

Zagłosuj

Czy Mariusz Kamiński powinien trafić do więzienia?

Liczba głosów:

W kolejce ustawił się Andrzej Majdan, działacz KOD, z prokuratorskimi zarzutami za udział w bójce w czasie demonstracji. Obydwaj z Kamińskim nie mają prawomocnego wyroku.

Pan Andrzej był przed rokiem uczestnikiem bójki w Radomiu. W czasie manifestacji KOD-u doszło do starć ze „wszechpolakami”, którzy ją zakłócali. Majdan usłyszał prokuratorskie zarzuty za niewykonywanie poleceń policji. Czuje się niewinny i domaga się ułaskawienia od prezydenta Dudy.

Zobacz także

– Ułaskawiając ludzi, których uważa za niewinnych, powinien wykazać się wiarą w człowieka. Ja się uważam za niewinnego i o to go poproszę – mówi w rozmowie z Radiem ZET.

We wtorek Trybunał Konstytucyjny uznał, że prezydent ma nieograniczone prawo łaski. W środę Obywatele RP, KOD i Ogólnopolski Strajk Kobiet organizują kolejny protest przed Sejmem, jak zapowiadają „na zakazanej ziemi”, czyli odgrodzonym barierkami terenie Sejmu.

RadioZET.pl/AJ/MP