Zamknij

Wszedł do sklepu bez maseczki. Okazało się, że był w izolacji z powodu COVID-19

16.12.2021 17:27

W jednym ze sklepów w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) dzielnicowy wylegitymował 59-latka, który nie przestrzegał obowiązku noszenia maseczki. Okazało się, że mężczyzna był objęty izolacją po pozytywnym wyniku testu na COVID-19 - podała policja.

Nie miał maseczki
fot. Marek Bazak/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Według policji 59-letni mieszkaniec Działdowa zwrócił na siebie uwagę dzielnicowego, bo chodził po sklepie bez maseczki. Funkcjonariusz wylegitymował go, dzięki czemu okazało się, że mężczyzna został wcześniej objęty izolacją domową w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

Działdowo. Wszedł do sklepu bez maseczki. Mimo izolacji z powodu COVID-19

"Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Sprawdzenie w bazach potwierdziło, że powinien przebywać w odosobnieniu do północy tego dnia" - podała policja.

Działdowianin będzie odpowiadał za złamanie zasad izolacji. Za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób, kodeks karny przewiduje od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W przypadku naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji - związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19 - państwowy powiatowy inspektor sanitarny może w drodze decyzji administracyjnej nałożyć karę do 30 tys. zł.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (M. Boguszewski)