Dzielnicowi zebrali ponad 100 kg karmy dla bezdomnych zwierząt

Redakcja
27.06.2018 16:50
Policja
fot. Policja

Dzielnicowym z Radlina nie jest wszystko jedno. W ramach akcji "Paka dla psiaka" organizowanej przez Przedszkole Publiczne nr 2 w Radlinie zebrali dla bezdomnych zwierząt ogromną ilość żywności.

Zbiórkę Przedszkole Publiczne nr 2 w Radlinie zorganizowało na przełomie maja i czerwca. Przedszkolaków wsparli dzielnicowi z radlińskiego komisariatu: st. asp. Adam Czoch, st. sierż. Leszek Dudała i mł. asp. Wojciech Lach. Policjanci zorganizowali zbiórkę karmy, smyczy, obroży innych rzeczy, które mogłyby okazać się pomocne. Samej karmy zebrano ponad 100 kilogramów.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

- Los bezdomnych zwierząt nigdy nie był nam obojętny, dlatego staramy się, najlepiej jak potrafimy, wesprzeć organizacje zajmujące się czworonogami. Rok w rok pomagamy opiekunom zwierząt i organizujemy zbiórki karmy w komendzie. Mundurowi i pracownicy cywilni chętnie wspierają takie inicjatywy i zawsze darów jest więcej, niż tego oczekujemy - mówią policjanci.

zet2

To nie pierwsza taka inicjatywa policjantów. W 2016 pomogli funkcjonariuszom ze Śląska, którzy z kolei wspierali akcję dzieci  z Przedszkola Publicznego nr 15 w Wodzisławiu Śląskim. Zebrano wtedy kilkanaście kilogramów karmy. Rok później karmy było już 160 kg.

Zobacz też:

RadioZET.pl/policja/maal