Zamknij

Dzień Kobiet: Uczennice z Gliwic miały mieć "taryfę ulgową" za krótkie spódnice. Teraz szkoła przeprasza

Redakcja
08.03.2018 12:37

Nietypowa akcja w jednej ze szkół w Gliwicach. Z okazji Dnia Kobiet ogłoszono, że uczennice ubrane w krótkie spódnice mogą liczyć na lekcjach na taryfę ulgową. Z uwagi na falę krytyki szkoła już przeprosiła za ten pomysł. 

Dzień Kobiet: Uczennice z Gliwic miały mieć "taryfę ulgową" za krótkie spódnice. Teraz szkoła przeprasza
fot. shutterstock / zdjęcie ilustracyjne

"Z okazji Dnia Kobiet każda dziewczyna, który przyjdzie w sukience lub spódniczce, jest zwolniona z odpowiedzi ustnej, niezapowiedzianej kartkówki i z zadania domowego" - głosi wpis opublikowany na profilu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich. 

Zobacz także

Dzień Kobiet w szkole w Gliwicach

Wpis wywołał burzę w internecie. Komentujący pisali o seksizmie, oburzali się na brak reakcji z strony władz szkoły i pytali, jakie profity będą mieli chłopcy przy okazji Dnia Mężczyzn. Niektórzy bronili szkoły w Gliwicach pisząc, ze nie rozumieją, skąd całe oburzenie. "Nie rozumiem co tutaj jest problemem? A może problem ze sobą mają Ci którzy szukają tu drugiego dna? Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza.. paranoja" - napisała jedna z internautek.

Ostatecznie szkoła zeedytowała post i dodała do niego przeprosiny. Administratorzy strony zaznaczyli, że pomysł "spódniczkowej promocji" wyszedł od uczennic. 

RadioZET.pl/KM