Zamknij

Śmierć dziennikarza Radia Gdańsk. Znamy wyniki sekcji zwłok

01.07.2019 15:28
Dziennikarz
fot. Facebook

Choroba była najprawdopodobniej przyczyną śmierci 49-letniego dziennikarza Radia Gdańska Pawła Lucińskiego – wynika ze wstępnych ustaleń wykonanej w poniedziałek sekcji zwłok. Ciało mężczyzny znaleziono w sobotę w jednym z mieszkań na gdańskiej Żabiance.

O wstępnych wynikach sekcji zwłok poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. „Wskazują one na przyczynę śmierci wynikającą z choroby” – powiedziała.

Prokuratura wyniki sekcji zwłok

Wyjaśniła też, że na plecach zmarłego znaleziono „pewne obrażenia”. „Ale były to obrażenia powierzchowne, niemające żadnego związku ze śmiercią” – powiedziała PAP Wawryniuk. Dodała, że prokuratura będzie ustalała, skąd się wzięły te obrażenia.

Zobacz także

Rzecznik dodała, że wobec m.in. wstępnych ustaleń sekcji po przesłuchaniu zostanie zwolniona zatrzymana w sobotę w związku z tą sprawą 34-latka. Wawryniuk dodała, że brak jakichkolwiek dowodów na to, że kobieta mogła mieć jakiś związek ze śmiercią mężczyzny. Wyjaśniła, że prokuratura w ramach prowadzonego postępowania zapozna się z dokumentacją medyczną zmarłego.

Śmierć dziennikarza Radia Gdańsk

W sobotę około godz. 19.15 policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Gdańsku-Żabiance znaleziono zwłoki 49-letniego mężczyzny. Na miejsce udali się ekipa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. Po tym, jak na plecach zmarłego stwierdzono niewiadomego pochodzenia obrażenia, wieczorem tego samego dnia zatrzymano 34-letnią kobietę.

Zobacz także

Śmierć dziennikarza Pawła Lucińskiego potwierdziło Radio Gdańsk. Jak podało, był on związany z rozgłośnią od 1997 roku. „Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles” – napisano na stronie internetowej Radia Gdańsk.

RadioZET.pl/PAP